Auto noma Latvijā

10.08.2021

Ja auto ir vajadzīgs tikai uz noteiktu laiku, labākais risinājums ir auto noma. Auto noma Latvijā tiek pārstāvēta ar dažādiem pakalpojumiem – Tu vari nomāt auto uz pāris minūtēm, dienām, mēnešiem vai pat gadiem. Kā atšķiras šie pakalpojumi un ko Tu iegūsi, izvēloties katru no tiem? Ķeramies klāt skaidrošanai!

Kas ir auto noma?

Auto noma ir iespēja saņemt lietošanā auto, maksājot tikai par laiku, kurā to izmanto. Auto noma ir izdevīgs variants, ja automašīna nepieciešama uz noteiktu laiku vai konkrētam mērķim. Mūsdienās nomu izvēlas ne vien ceļojumos, bet arī tie, kas strādā netālu no dzīvesvietas un ikdienā pārvietojas ar kājām vai velosipēdu, bet auto nepieciešams nedēļas nogalēs vai atvaļinājumā. Tāpat īstermiņa auto noma sniedz iespēju izmantot specifisku auto, kas vajadzīgs tikai konkrētā brīdī – kravas busiņu pārvācoties vai iespaidīgāku auto kādam īpašam pasākumam. Atsevišķs pakalpojums, kas ir īpaši izdevīga auto noma, ja auto nepieciešams vairākus mēnešus, ir auto noma ilgtermiņā.

Auto noma Latvijā – kādas ir iespējas?

Ja vēlies izmantot auto uz noteiktu laiku, iespēju ir tik daudz, ka tajās var apjukt. Pastāstīsim, kādi ir populārākie auto nomas pakalpojumu veidi!

Auto koplietošanas servisi

Auto nomas pakalpojums, kurā Tu maksā par laiku, kurā izmanto auto, un nobrauktajiem kilometriem. Izmantošanas laiks tiek rēķināts jau no pirmajām minūtēm, kad atslēdz auto, auto rezervācija un samaksa parasti notiek ar viedtālruņa lietotnes palīdzību. Degviela un apdrošināšana ir iekļautas cenā. Šis nomas veids ir izdevīgs, ja auto nepieciešams vien pavisam neilgu laiku, mazāk nekā dienu.

Īstermiņa auto noma

Īstermiņa auto noma noderēs, ja auto nepieciešams vismaz uz diennakti, jo tas parasti ir minimālais nomas periods. Samaksa tiek aprēķināta par katru diennakti, kad auto ir Tavā rīcībā. Lielākoties nomas maksā nav iekļauta degviela, bet ir iekļauta auto apdrošināšana, varbūt ir pieejama auto noma bez drošības naudas – nosacījumi katrā nomas uzņēmumā atšķiras, tādēļ noteikti precizē, kas iekļauts konkrētās automašīnas nomas izmaksās! Īstermiņa auto noma būs piemērotākā, ja automašīnu vēlies izmantot no diennakts līdz mēnesim.

Ilgtermiņa auto noma

Ja zini, ka auto Tev būs nepieciešams vairākus mēnešus un pat gadus, taču nevēlies to iegādāties vai uzņemties saistības, kas saistītas ar auto līzingu, piemērotākā izvēle būs ilgtermiņa auto noma. Ilgākā periodā tā ir krietni izdevīgāka nekā īstermiņa auto noma, un šo pakalpojumu, atšķirībā no līzinga, iespējams noslēgt bez pirmās iemaksas, arī līguma noslēgšana un apkalpošana ir bez maksas.

auto noma

Kāda ir atšķirība starp īstermiņa nomu un ilgtermiņa nomu?

Īsumā – īstermiņa auto noma noderēs, ja auto nepieciešams uz laiku no vienas diennakts līdz mēnesim, bet ilgtermiņa auto noma būs izdevīgāka, ja auto nepieciešams uz vairākiem mēnešiem. Īstermiņa auto nomas periods ir īsāks, tās noformēšana ir vieglāka, taču izmaksas ilgtermiņā – lielākas. Ilgtermiņa auto nomas periods ir garāks, tās noformēšana ir vienkārša, taču prasīs nedaudz vairāk laika nekā īstermiņas nomas līguma slēgšana, un auto nomas izmaksas ilgtermiņā būs krietni patīkamākas.

Kādi ir ieguvumi nomātājam?

Izvēloties nomu, Tu izvēlies brīvību un iespēju izmantot auto tik ilgi, cik Tev tas ir nepieciešams – no pāris minūtēm līdz pat vairākiem gadiem. Atšķirībā no līzinga, ilgtermiņa nomu iespējams noslēgt bez pirmās iemaksas, arī par līguma noslēgšanu un apkalpošanu nebūs jāmaksā. Pēc līguma termiņa beigām varēsi izvēlēties jebkuru no iespējām – nomainīt izvēlēto auto pret citu, izpirkt šo auto par tā atlikušo vērtību vai atgriezt automašīnu, pārtraucot visas finansiālās saistības.

Informējam, ka AS “Renti” līguma pamatnoteikumos un vispārīgajos noteikumos ir veiktas šādas izmaiņas: (1) no 07.10.2020. līguma noteikumi tika papildināti ar OCTA nosacījumiem un (2) no 01.11.2020. minimālais nomas termiņš pagarināts no 12 uz 18 mēnešiem, kā arī veiktas izmaiņas attiecībā uz līgumsoda apmēru. Norādām, ka izmaiņas ir attiecināmas tikai uz tiem līgumiem, kuri noslēgti sākot ar to dienu, kad izmaiņas ir veiktas.

25-10-2021 21:45:22
Aizpildīt pieteikumu!