Auto apkope pirms tehniskās apskates – kam pievērst uzmanību?

29.03.2021

Tehniskās apskates veikšana ir obligāta prasība jebkuram transportlīdzeklim, lai tas droši varētu piedalīties ceļu satiksmē. Latvijā transportlīdzekļu valsts tehniskā apskate CSDD ir jāveic visiem vieglajiem transportlīdzekļiem, autobusiem, kravas automobiļiem un to piekabēm, kas piedalās ceļu satiksmē. Katra transportlīdzekļa īpašniekam ir svarīgi, lai konkrētais auto atbilst visiem tehniskajiem parametriem, un automobiļa tehniskā apskate tiktu izieta bez aizrādījumiem. Savlaicīga auto apkope nodrošina to, ka tavs auto tik tiešām ir vislabākajā darba kārtībā. Kurām lietām īpaši pievērst uzmanību pirms došanās uz tehnisko apskati CSDD? Lai uzzinātu Renti ieteikumus, lasi zemāk!

Auto ritošā daļa

Pirms došanās uz tehnisko apskati CSDD, ļoti būtiski ir saprast, kāds ir automašīnas ritošās daļas un piekares stāvoklis. Braucot ar auto ikdienā, mašīna katru dienu saņem triecienus pa ritošo daļu, tādējādi traumējot dažādas detaļas. Automašīnas ritošā daļa lielā mērā nosaka to, cik droši autovadītājs jutīsies uz ceļa, tāpēc speciālisti iesaka veikt ritošās daļas diagnostiku vismaz divas reizes gadā.

auto apkope

Auto eļļas maiņa

Viens no svarīgākajiem elementiem auto uzturēšanā, bez šaubām, ir regulāra motoreļļas maiņa. Var teikt, ka auto īpašnieka attieksme pret motoreļļas maiņu automašīnas dzinēja mūžu var būtiski paildzināt vai gluži pretēji – samazināt. Motoreļļas uzdevums ir novērst motora pārkaršanu, siltumu novadot no dzinēja karstākajiem elementiem uz vēsākiem. Vēlams, ka katrs auto īpašnieks eļļas maiņu veiktu ik pēc nobrauktiem 10-15 tūkstošiem kilometru vai vismaz 1 reizi gadā. Eļļas maiņa noteikti ir viena no lietām, par kuru tev būtu jāpārliecinās pirms auto tehniskās apskates veikšanas CSDD.

Šķidrumu līmeņu un filtru pārbaude

Automašīnas apkope sevī ietver arī regulāru auto esošo šķidrumu līmeņu pārbaudi. Izvērtē, vai automašīnai ir pietiekams eļļas līmenis, transmisijas šķidrums, dzesēšanas šķidrums, bremžu šķidrums un stūres pastiprinātāja šķidrums. Tāpat pārliecinies par gaisa, eļļas un degvielas filtru veiktspēju! Ja esi pamanījis, ka tavam auto ir palielinājies degvielas patēriņš, motora darbība nav vienmērīga vai, piemēram, esi sastapies ar grūtībām iedarbināt auto dzinēju, iespējams, ka pie vainas ir kāds no mašīnas filtriem, kuru nepieciešams nomainīt vai vienkārši iztīrīt.

auto apkope

Vējstikla slotiņas un spuldzītes

Arī šķietamiem “sīkumiem” ir nozīme! Tava auto vējstikla slotiņas, kā arī auto spuldzes ir faktori, kas ietekmē autovadītāja redzamību uz ceļa. Ja esi ievērojis, ka uz mašīnas vējstikla dzirdamas skrāpējošas skaņas – laiks mainīt slotiņas. Tāpat, veicot auto apkopi, pievērs uzmanību automašīnas lukturiem, proti, tuvajām gaismām, tālajām gaismām, dienas gaismām, miglas gaismām, atpakaļgaitas gaismām, bremžu gaismām. Ja kāds no šiem lukturiem kļuvis blāvāks vai tas neieslēdzas, bojāto vai nokalpojušo spuldzi ir nepieciešams izņemt un nomainīt pret jaunu.

auto apkope

Ja šobrīd interesējies par auto iegādi vai auto nomu ilgtermiņā, Renti ir risinājums! Mūsu piedāvājumā ir vairāk kā 350 auto, no kuriem Tev ir iespēja izvēlēties savām vajadzībām un vēlmēm piemērotu auto.

www.renti.lv

Informējam, ka AS “Renti” līguma pamatnoteikumos un vispārīgajos noteikumos ir veiktas šādas izmaiņas: (1) no 07.10.2020. līguma noteikumi tika papildināti ar OCTA nosacījumiem un (2) no 01.11.2020. minimālais nomas termiņš pagarināts no 12 uz 18 mēnešiem, kā arī veiktas izmaiņas attiecībā uz līgumsoda apmēru. Norādām, ka izmaiņas ir attiecināmas tikai uz tiem līgumiem, kuri noslēgti sākot ar to dienu, kad izmaiņas ir veiktas.

24-09-2021 21:45:20
Aizpildīt pieteikumu!